Paní učitelky z Berušek

Bc. Petra Tesařová

Vystudovala jsem střední školu průmyslovou, obor propagační grafika a výtvarnictví. Po maturitě mi byla nabídnuta práce asistenta pedagoga na základní škole. Díky této práci jsem se dostala do „zákulisí“ školy, zjišťovala jsem, jak celý proces vzdělávání funguje a probíhá. Velmi mne to zaujalo, a proto jsem se rozhodla pro studium pedagogiky na Masarykově univerzitě. Momentálně dálkově studuji navazující magisterský stupeň. Během studií jsem ale nezanedbávala praxi a po pozici asistenta pedagoga jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole Březí u Mikulova a v Mikulově.

MŠ Brechtova mě zaujala především svým odlišným přístupem k vedení dětí, tolerancí jejich přirozeného rozvoje a skvělým kolektivem.

Lenka Karolyiová

zástupkyně ředitelky

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Brně a od roku 1982 jsem pracovala v mateřské škole Koperníkova. Od roku 1996 pracuji v mateřské škole Brechtova, kde mi vyhovuje její programové zaměření.

S dětmi ráda zpívám, tvořím s keramickou hlínou, věnuji se prevenci řeči.

Mám ráda přírodu, a proto se při práci s dětmi zaměřuji na činnosti související s ekologií. Práce s dětmi se mi líbí a po každých prázdninách se opět těším.

paní asistentka:

Bc. Petra Velínová

Naše Berušky naleznete v přízemí.