Berušky

Fotogalerie:

beruskybrechtova

Bc. Eva Kotková

Vystudovala jsem obor Učitelství pro mateřské školy na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. V posledním ročníku jsem byla v MŠ Brechtova na praxi a moc se mi zde líbilo. Po dokončení studia jsem v roce 2013 nastoupila do MŠ Brechtova jako učitelka do třídy Motýlků, kde jsem učila dva roky. Poté jsem byla na rodičovské dovolené a od září 2020 jsem na škole působila na poloviční úvazek jako školní asistent a nyní se vracím jako učitelka do třídy Berušek.

S dětmi ráda zpívám, hraji na nástroje a poznávám přírodu. Mateřská škola Brechtova je mi velice blízká. Líbí se mi respektující přístup, o který se snažíme, podnětné prostředí a promyšlenost projektu Zdravá mateřská škola. Proto školku navštěvují i moji dva synové.

Ve volném čase ráda poslouchám hudbu, hraji na klavír a akordeon, chodím do přírody, objevuji fascinující svět motýlů a věnuji se rodině.

Mgr. Ivana Horká (ředitelka školy)

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Brně a na FF Univerzitě Palackého v Olomouci obor Školský management a obor Andragogika. Od roku 1984 jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole Černopolní, Proškovo nám., Marie Majerové. Od roku 1990 jsem začala více sledovat nové trendy předškolního vzdělávání a práce ve stylu projektu podpory zdraví mě úplně nadchla. Od roku 1991 jsem učila v MŠ Kotlářská, kde jsem začala pracovat v duchu tohoto projektu.

Po úspěšném konkurzním řízení, jsem v lednu 2005 nastoupila na místo ředitelky mateřské školy Brechtova, která byla již certifikovaná v projektu podpory zdraví. V kolektivu společně podporujeme uplatňování filozofie škol podporujících zdraví.

Hlavním posláním mé práce je docílit spokojenost a vzájemnou spolupráci všech v našem kolektivu společně se všemi dětmi i rodiči.

Valerie Horká (školní asistentka)

Vystudovala jsem střední školu ekonomickou a momentálně studuji na vysoké škole, obor management. Během studia jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga a začala pracovat jako školní asistentka v MŠ Brechtova.

Práce s dětmi mě začala velmi naplňovat a uvědomila jsem si, jak důležitá a zároveň kouzelná část života to je. Je mi velmi blízký respektující a empatický přístup k dětem, který na školce funguje. Zajímají mě další alternativy vzdělávání, které mohou přispět ke změně současného školství a vést k lepšímu. Proto bych dále chtěla studovat obor předškolní pedagogiky.

Ve volném čase ráda chodím na procházky do přírody, poslouchám hudbu a učím se hrát na klavír a kytaru.