E-podpora rodiče a děti

Vítáme vás na naší E-podpoře. Naleznete zde inspirace a nápady pro práci a zábavu s dětmi, případně pro vlastní vzdělávání. Veškerý obsah můžete chápat jako inspiraci (nikoliv jako domácí úkoly, vše je zcela dobrovolné)

Tipy na další vzdělávání:

základ koláče
 
200 g celozrnné žitné mouky
špetka soli
1 lžíce citronové kůry
80 g řepkový olej
1 vejce
 
 dýňová náplň:
500 g Hokaido dýně
250 ml vody
1 vejce
2 polévkové lžíce bílého jogurtu
1 lžička skořice
1 polévková lžíce datlového sirupu
hrst mandlí
Postup:
 
Troubu si předehřejeme na 200°C. Dýni si vydlabeme (odvážíme), nakrájíme na menší kousky a dáme vařit do změknutí. Mezitím si smícháme mouku se solí, citronovou kůrou, vejcem a olejem (skutečně jsou to gramy) do kompaktní hmoty.Pokud byste používali jinou mouku, než žitnou, dejte méně oleje.
Když je dýně měkká, slijeme z ní vodu a tyčovým mixérem ji rozmixujeme do hladka. To smícháme s jogurtem, vejcem, skořicí a kdo potřebuje dosladit, tak i sirupem – datlový s dýni chutná asi nejlíp. 
Těsto si vyndáme z lednice a rukama ho vymačkáme po celé formě, na to nalijeme dýňovou náplň a posypeme nasekanými ořechy – nejvíc mi sem ladí vlašáky, pekanové nebo právě datle. A vše pečeme na 200°C asi 20 minut.
© 2018 MŠ BRNO, BRECHTOVA 6, příspěvková organizace.
Všechna práva vyhrazena.
Graphic design by
Dreambound Design